Henkilökunta

Hakija- ja opiskelijapalvelut, uravalmennus

Miia Arppe

Opinto-ohjaaja / Taitotalosta korkeakouluun projektipäällikkö / Kouluttaja

Tarja Haataja

kouluttaja, ammatillinen erityisopettaja, yhteiset palvelut

Laura Hassi

projektipäällikkö ja kouluttaja, yhteiset palvelut

Sanna Holstein

projektipäällikkö ja kouluttaja, yhteiset palvelut

Taina Huttunen

kouluttaja, toiminta digitaalisessa ympäristössä, YTO

Maija Joentaus

opinto-ohjaaja, ammatillinen erityisopettaja

Tarja Kantola

koulutussuunnittelija, opintotoimisto

Taina Nilsson

koulutussuunnittelija, luottamusmies JHL

Heli Pispala-Tapio

kouluttaja, kansainvälisten asioiden koordinaattori, projektipäällikkö Erasmus+ hankkeet

Tiia Posa

koulutuspäällikkö, yhteiset palvelut

Tommi Raitovuo

ambassador of education, training specialist

Anu Sihvonen

kouluttaja, matemaattiset aineet OPVA

Kotoutuminen, TUVA ja S2

Tea Berndtson

koulutuspäällikkö, yhteiset palvelut

Miki Garam

kouluttaja, kotoutumiskoulutus

Tiina Honkarila

koulutussuunnittelija, S2-koordinaattori

Kirsi Juujärvi

kouluttaja, suomi toisena kielenä -kouluttaja

Alba Kokki

kotoutumiskoulutuksen kuraattori, kouluttaja

Elina Sauri

S2-kouluttaja & ruotsin kielen kouluttaja

Elina Stordell

kouluttaja, suomi toisena kielenä, kielitaidon arviointi

Sonja Vasile

suomi toisena kielenä -kouluttaja

Koulutusalat auto ja logistiikka

Tuula Haapakorpi

koulutussuunnittelija, autoala/raskaskalusto, auto- ja henkilönostimet, kuormausnosturit

Elina Matero

koulutussuunnittelija; auto ja pienkone, kuljetus ja logistiikka

Tiia Mikkonen

koulutussuunnittelija, logistiikka

Janne Nevakare

koulutuspäällikkö, auto ja logistiikka

Jonna Peräkylä

koulutusasiantuntija, logistiikka; varastointi ja kuljetus, perustutkinnot, kurssit ja yrityskohtaiset koulutukset

Koulutusalat hyvinvointi ja eläintenhoito

Emma Alin

koulutussuunnittelija, sosiaali- ja terveysala

Kimmo Auvinen

koulutusasiantuntija, sosiaali- ja terveysala

Niina Backman

kouluttaja, eläintenhoito, trimmaaja

Reetta Eskola

koulutuspäällikkö, sosiaali- ja terveysala sekä välinehuolto

Tiina Hämäläinen

kouluttaja, sosiaali- ja terveydenhoito sekä välinehuolto

Eini Hiltunen

koulutusasiantuntija, sosiaali- ja terveysala

Satu Hirsilä

kouluttaja, eläintenhoito, klinikkaeläinhoitaja

Wilma Hultin

koulutussuunnittelija, sosiaali- ja terveysala

Susanna Laasio

koulutussuunnittelija, sosiaali- ja terveysala

Marja Lehto

kouluttaja, sosiaali- ja terveysala

Riikka Leino

koulutussuunnittelija, sosiaali- ja terveysala

Laura Pennanen

koulutussuunnittelija, sosiaali- ja terveysala

Harriet Sandfors

koulutuspäällikkö, sosiaali- ja terveysala sekä välinehuolto

Sanni Torvinen

koulutussuunnittelija, sosiaali- ja terveysala

Aija Valtonen

koulutussuunnittelija, eläintenhoito

Heidi Yisrael

kouluttaja, sosiaali- ja terveydenhoito sekä välinehuolto

Koulutusalat kiinteistö ja rakentaminen

Virpi Hartikainen

koulutussuunnittelija, kiinteistöpalvelut

Janne Ilmonen

koulutuspäällikkö, kiinteistöpalvelut

Kari Kaihonen

toimialajohtaja, kiinteistö ja rakentaminen

Mila Kempas

koulutussuunnittelija, kiinteistöpalvelut

Outi Kohonen

koulutussuunnittelija, rakentaminen

Johanna Marjanen

koulutussuunnittelija, pintakäsittely (rakentaminen)

Piia Marttinen

koulutusasiantuntija, kiinteistöpalvelut, puhtausalan henkilöstökoulutukset

Satu Salminen

koulutussuunnittelija, talotekniikka

Kirsi Seppänen

koulutusasiantuntija, kiinteistöpalvelut

Toivanen-Saaristo Marita

kouluttaja, maalarimestari, pintakäsittelyala, tutkintojen tuotevastaava

Juhana Uusi-Kakkuri

kouluttaja, puhtaus- ja kiinteistöpalveluala

Koulutusalat ICT, media, johtaminen, liiketoiminta ja turvallisuus

Anu Aalto

koulutussuunnittelija, johtaminen

Elina Byckling

koulutuspäällikkö, Liiketoiminta ja Turvallisuus

Juha-Pekka Finnilä

kouluttaja, ICT ja media, työsuojeluvaltuutettu

Jaana Gabrielsson

toimialajohtaja, hyvinvointi, eläintenhoito, ICT, media, johtaminen, liiketoiminta, turvallisuus

Mikko Gerdt

kouluttaja, johtaminen ja palvelumuotoilu, JYEAT tuotevastaava

Erika Granfelt

koulutussuunnittelija, johtaminen, ICT ja media

Marjatta Hahkio

kouluttaja, johtaminen, työnohjaaja STOry

Sari Herrala

koulutusasiantuntija, johtaminen, lean, laatu ja prosessi

Maria Hirvonen

kouluttaja, asiakaspalvelu ja myynti

Saija Kiema

koulutussuunnittelija, ICT ja media

Mervi Kulonen

koulutusasiantuntija, ICT ja media, työnohjaaja STOry

Satu Myllylä

koulutusasiantuntija, liiketoiminta

Tiina Nordman

koulutussuunnittelija, turvallisuus

Jouni Simonen

koulutusasiantuntija, johtaminen: muutos- ja osaamisenjohtaminen

Terhi Suokas

koulutussuunnittelija, liiketoiminta ja turvallisuus

Kimmo Viitanen

kouluttaja, johtaminen ja palvelumuotoilu

Koulutusala teollisuus

Mikko Ampuja

kouluttaja, sähkö-ja automaatioalan perustutkinto

Rami Annala

koulutusasiantuntija, kunnossapito, painelaitteet

Karla Arotie

koulutussuunnittelija, prosessiteollisuus, kemianteollisuus

Henri Dolk

kouluttaja, NDT, rikkomattomat tarkastusmenetelmät (PT/MT/ET/UT/RT)

Sophie Ehrnrooth

kouluttaja, hitsaus, IWS, IWT, IWE ja IWI-C sekä silmämääräisen tarkastuksen VT-koulutukset

Tytti Forssell

koulutussuunnittelija, energia-ala, vesihuolto ja ympäristönäytteenotto

Laura Hakonen

kouluttaja, energia-ala, johtaminen, ympäristönäytteenotto

Kai Hämäläinen

koulutusasiantuntija, sähkö ja automaatio

Heikki Heimo

kouluttaja, prosessiteollisuus ja laboratorioala

Anu Jauhiainen

koulutussuunnittelija, mekaaninen kunnossapito, hydrauliikka ja pneumatiikka

Pauli Joronen

kouluttaja, mittaus ja kalibrointi, muoviputkistojen hitsaus

Janne Kivi

kouluttaja, teollisuuden kunnossapito, tutkinnot

Jarmo Koski

kouluttaja, sähkö ja automaatio

Ilkka Lassila

koulutusasiantuntija, suunnittelijoiden koulutukset, prosessiturvallisuus, säteilyturvallisuus

Ari Määttä

kouluttaja, teollisuuden kunnossapito- ja teollisuusnosturikoulutukset

Mikko Makkonen

kouluttaja, hydrauliikka ja pneumatiikka

Marko Maununiemi

kouluttaja, sähköalan perustutkinto, yrityskoulutukset

Anneli Mörsky

koulutussuunnittelija, teollisuuden kunnossapito

Matti Niemelä

koulutusasiantuntija: kunnossapito, painelaitteet

Margit Ojanen

koulutussuunnittelija, sähkö- ja automaatio, hissitutkinto

Raimo Pihlaja

kouluttaja: sähkö- ja automaatioalan tutkinnot, automaatioasentaja

Heli Raitovuo

koulutussuunnittelija, metsäteollisuus, prosessiteollisuus

Riitta Reijonen

koulutussuunnittelija, teollisuuden kunnossapito, tutkinnot

Essi Saarinen

koulutussuunnittelija, sähkö ja automaatio + kone ja metalli

Matti Sariola

kouluttaja, sähkötekniikka, matematiikka

Riku Silván

koulutuspäällikkö, energia, metsä, kemia sekä teollisuuden kunnossapito

Pekka Soininen

koulutuspäällikkö, teollisuus, sähkö ja automaatio, kone ja metalli

Joonas Törmä

kouluttaja, sähkö ja automaatio, teollisuus

Leena Tuovinen

koulutussuunnittelija, sähkö- ja automaatioalan tutkinnot oppisopimuksella

Mervi Valtonen

koulutussuunnittelija, NDT-koulutukset ja kansainväliset hitsauskoulutukset IWS, IWT, IWE, IWI

Antti Viitanen

kouluttaja, sähköalan perustutkinto

Kiinteistö- ja tilapalvelut

Liisa Pajari

ympäristövastaava ja palveluasiantuntija

Asiakkuudet ja markkinointi

Pirjo Metsovaara

viestintäsuunnittelija, markkinointiviestintä

Markku Rekinen

asiakkuuspäällikkö; auto, logistiikka ja teollisuus

Sanna Taavila

markkinointi- ja viestintäpäällikkö

IT, digitaalisuus ja kehittämispalvelut

Mika Aaltonen

kehitysvastaava/projektipäällikkö, it ja digitaalisuus

Janne Pekkala

sovellusasiantuntija, sovellushallinta

Mirva Salmi

kehityspäällikkö, sovellushallinta